25
08/17

STACC on nüüdsest positiivselt evalveeritud teadus- ja arendusasutus

Sel nädalal sai Eesti Vabariigi haridus- ja teadusminister Mailis Repsi allkirjaga ametlikult kinnitatud positiivselt evalveeritud teadus- ja arendusasutuste nimekiri, mille hulka kuulub ka STACC (Tarkvara Tehnoloogia Arenduskeskus OÜ).

Korraline evalveerimine on välishindamine, mille käigus hinnatakse teadus- ja arendusasutuse vastava valdkonna taset võrreldes valdkonna rahvusvahelise tasemega. Haridus- ja teadusministri käskkirjaga kinnitatakse 3–16-liikmeline välisekspertidest koosnev hindamiskomisjon, mis annab hinnangu evalveeritavas valdkonnas tegutseva asutuse teadus- ja arendustegevusele. Haridus- ja teadusminister kinnitab hindamiskomisjoni põhjendatud ettepaneku alusel korralise evalveerimise otsuse, mille alusel evalveeritakse teadus- ja arendusasutuse tegevus vastavas valdkonnas kas positiivselt või negatiivselt. Positiivse otsuse kehtivusaeg on seitse aastat.

STACCi hinnati loodusteaduste valdkonnas ning ekspertkomisjoni kuulusid professor Christian Enss (Heidelberg University), professor Anne Boddington (University of Brighton), professor Andrew E. Clark (Paris School of Economics), professor Barbara Ekbom (Swedish University of Agricultural Sciences), professor Geoffrey Gadd (University of Dundee), professor Hans Gellersen (Lancaster University), professor Jennifer C. Green (University of Oxford), professor Martin Halliwell (University of Leicester), professor Frands Herschend (Uppsala University), professor Boye L. Jensen (University of Southern Denmark), professor emeritus Ronald J Maughan (Loughborough University), professor emeritus Ian McConnell (Interdisciplinary research centre Cambridge Infectious Diseases), professor emeritus Jan-Gunnar Persson (KTH Royal Institute of Technology) ja professor emeritus Elianne Riska (University of Helsinki).

Ekspertkomisjoni sõnul mängib STACC olulist rolli nii teaduse kandjana ettevõtlusesse kui ka inkubaatorina. STACCi teadustöö kompetents andmeanalüütikas on suurepärane ning asutus pakub praktikantidele väga häid tingimusi. Töötajad on silmnähtavalt pühendunud, entusiastlikud tuleviku osas ning eksperdid oma alal.

8
09/17

STACC osales teadus- ja arendustegevuse aruteluseminaril

2017. aastal viidi läbi iga seitsme aasta tagant toimuv korralise ...

Loe edasi ❯❯
6
06/17

Otsime oma meeskonda müügijuhti!

Oled just õige kandidaat, kui oled initsiatiivikas, süsteemne, tule...

Loe edasi ❯❯
14
02/17

Marlon Dumas pälvis riikliku teaduspreemia tehnikateaduste alal

Valitsus kinnitas 9. veebruaril riigi teaduspreemiate tänavused la...

Loe edasi ❯❯
1
12/16

Eesti eriarstiabi kulud on nüüd detailselt ja interaktiivselt vaadeldavad

PRESSITEADE 30.11.2016 Tarkvara Tehnoloogia Arenduskeskus OÜ Ee...

Loe edasi ❯❯
11
10/16

Parima artikli auhind

STACCi teadussuuna juht Marlon Dumas ja teadur Irene Teinemaa võit...

Loe edasi ❯❯
13
09/16

Tartlased töötasid diabeetikute jälgimiseks välja unikaalse kliinilise otsusetoe lahenduse

Tartus asuv Tarkvara Tehnoloogia Arenduskeskus (TAK) on välja tö...

Loe edasi ❯❯
5
07/16

Mobile Tartu 2016

STACCi projektijuht, teadur Elis Kõivumägi osales 29.06-01.07.201...

Loe edasi ❯❯
22
09/14

STACC kaasas EASi abil arendusjuhi

EAS toetab Tarkvara TAK arendustöötaja kaasamist (projekti number...

Loe edasi ❯❯