ANDMETE TEISENDAMINE OMOP VORMINGUSSE

Tervishoiuvaldkonnas tegutsevate organisatsioonide andmestikud on enamasti loodud organisatsioonispetsiifiliselt. See teeb nende analüüsimise keeruliseks – ühelt poolt peab tundma konkreetse andmestiku struktuuri, teiseks tuleb analüüsimistööriistu igaks analüüsiks spetsiaalselt kohandada. Lisaks on keeruline võrrelda ühe asutuse andmeid mõne teise asutuse omadega. Lahenduseks on viia andmestikud ühisele andmemudelile.

STACC pakub teenusena terviseandmestike viimist maailmas juba laialdaselt kasutusel olevale OMOP CDM (Observational Medical Outcomes Partnership Common Data Model) andmemudelile. Ühtne mudel loob eelduse erinevatest allikatest tulevate andmete süsteemseks analüüsiks ja teiselt poolt võimaldab kasutada sellele mudelile loodud erinevaid tööriistu.

STACC on ametlikult sertifitseeritud pakkuma teenuseid, mis on seotud kliiniliste uuringute väliselt kogutud terviseandmete ühtlustamise ja teisendamisega OMOP CDM formaati ning paigaldama ja seadistama vastavat tehnilist infrastruktuuri. Sertifikaadi andis välja EHDEN (European Health Data & Evidence Network), 22 partneriga IMI2 konsortsium mille eesmärk on muuta reaalsuseks Euroopa terviseandmete ulatuslik analüüs.

 

 

Kui soovid rakendada meie kompetentsi ja kogemusi personaalmeditsiini valdkonnas terviseandmete töötlemiseks või uute lahenduste loomiseks, telli meilt tasuta konsultatsioon, täites allpool olev vorm.